Forum WWW.SMETOWO.FORA.PL Strona Główna WWW.SMETOWO.FORA.PL
Forum Gminy Smętowo Graniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

List otwarty

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.SMETOWO.FORA.PL Strona Główna -> Wybory samorządowe Naszej Gminy 2014 - wyniki oficjalne na wójta i radnych do RG / Wybory na wójta I TURA / Galant Anita KWW Anity Galant Obw. 1-412;2-148;3-128;4-127;5-93;6-142 RAZEM 1051 gł. 46,3 %
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Martusia
Gość


PostWysłany: Śro 14:08, 29 Paź 2014    Temat postu: List otwarty

Do pani Anity Galant- kandydatki na stanowisko Wójta Gminy Smętowo Graniczne.

Serdecznie witam.
Na stronie internetowej, zaprezentowała pani swój program wyborczy oświadczając ,że chce pani swoją osobą przekonać, że jest Naszą Szansą na Dialog Społeczny i, że warto obdarzyć panią zaufaniem w zbliżających się Wyborach Samorządowych 2014.Jednocześnie zachęciła pani do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami i wizją rozwoju gminy, i uruchomiła pani właśnie w tym celu specjalny adres e-mail, który znajduje się w zakładce na pani Stronie zatytułowanej kontakt . Jest to
list otwary do właśnie pani który wysyłam jednocześnie na zakładkę "kontakt" na pani stronie prosząc o odpowiedz na forum gminy Smętowo na którym to forum jest pani zarejestrowaną użytkowniczką.W związku z deklarowaną otwartością proszę o udzielenie odpowiedzi na istotne pytania.

Napisała pani w swoim programie ,że wprowadzi pani co tygodniowe dyżury Wójta służące rozwiązywaniu problemów mieszkańców odbywające się w godzinach popołudniowych.
Czy problemy będą rozwiązywane tylko raz w tygodniu? A co z problemami osób pracujących tylko po południu i na zmiany nocne?
Napisała pani w programie "wprowadzę stałe, otwarte spotkania radnych z mieszkańcami gminy;"
W jaki sposób zmusi pani radnych do takich spotkań? . Czy zostanie wprowadzony jakiś specjalny dekret nakazujący radnym takie spotkania ?
Napisała pani w swoim programie "udostępnię bezpłatną pomoc prawną dla wszystkich mieszkańców gminy;"
Do jakiej wysokości będzie stanowiła ta bezpłatna pomoc?. Jeśli mieszkaniec gminy zostanie oskarżony np . za gwałt i sprawa będzie trwała 5 lat to czy przez ten okres zamierza pani z pieniedzy podatników finansować ten proces? Jaka kancelaria prawna będzie to obsługiwać?Czy zostanie ogłoszony przetarg na taką usługę?
W kolejnym punkcie swojego programu napisała pani
"będę wspierać działania do możliwie najdalej idącej jawności życia publicznego;"
W związu z tym ,że kandyduje pani na stanowisko Wójta Gminy Smętowo Graniczne czyli osobą publiczą chciałbym aby wyjaśniła pani czy informacje zamieszczone w dniu Sob 23:53, 11 Paź 2014 przez użytkownika Józef Gardzielewski -osobę powszechnie znaną która jawnie przyznaje się do wspierania pani. Chciałbym aby szczegółowo wyjaśniła pani te pomówienie które rzuciły cień na panią jak i na kandydatów na radnych z pani komitetu.

Użytkownik Józef Gardzielewski napisał :
Pani Anita Galant została przez wójt Zofię zwolniona z pracy ze stanowiska kierownika GOPS .” – kolejne kłamstwo, zwolniła się sama. Są na to papiery. No ta bene na skutek mobbingu."

Czy była pani mobingowana? jeśli tak to Przez kogo była pani mobingowana i czy złozyła pani stosowne zawiadomienie . To ważna informacja bo jeśli zwolniła się pani sama z stanowiska GOPS na skutek mobbingu a pani " przełożoną " była obecna wójt to byłaby ważna informacja dla wyborców.
Pozdrawiam i liczę ,że napisała pani prawdę w swoim programie wyborczym dotyczącym otwartości. Czekam na odpowiedz na forum gminy Smętowo.

Pozdrawiam Marta
Powrót do góry
Anita Galant
Dołączył: 02 Wrz 2011
Posty: 4
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 20:25, 29 Paź 2014    Temat postu:

Witam Martusiu…..zgodnie z Twoja prośbą odpowiadam na Forum
Pytanie;
„Czy problemy będą rozwiązywane tylko raz w tygodniu? A co z problemami osób pracujących tylko po południu i na zmiany nocne?”
Jeśli obdarzycie mnie Państwo zaufaniem, to oczywiste jest, że mieszkańcy będą przyjmowani również w godz. funkcjonowania UG. Popołudniowy dyżur ma służyć mieszkańcom wracającym z pracy po godz. 15.30.
Pytanie:
„Napisała pani w programie "wprowadzę stałe, otwarte spotkania radnych z mieszkańcami gminy;" W jaki sposób zmusi pani radnych do takich spotkań? . Czy zostanie wprowadzony jakiś specjalny dekret nakazujący radnym takie spotkania ?”
Oczywiście o żadnym dekrecie nie ma mowy, bo nie może. Zamierzam ściśle współpracować z RG i w porozumieniu z nią uzgodnić terminy spotkań radnych w swoich okręgach. Jeśli nieobecność będzie nieusprawiedliwiona trzykrotnie to o takim radnym dowiecie się na stronach UG i nie będzie piastował żadnej funkcji w RG. Zakładam, że przy Państwa pomocy oraz mojemu przyjaznemu nastawieniu do radnych z konkurencyjnych komitetów, to się do tego przychylą. Niedopuszczalna jest sytuacja, kiedy radni z danego okręgu nie są łaskawi się nawet pojawiać na zebraniach wiejskich.
Pytanie;
„Napisała pani w swoim programie "udostępnię bezpłatną pomoc prawną dla wszystkich mieszkańców gminy ……”
Tak i to podtrzymuję. Taki prawnik ma być na zasadzie lekarza rodzinnego, w prostych sprawach pomaga, np. napisanie pisma, wyjaśnienia konkretnych problemów. Natomiast w sprawach trudnych i długotrwałych zrobi to samo, co lekarz pierwszego kontaktu, wyśle do specjalisty prawnika. Spraw prawnych jest duża różnorodność i dlatego są specjalizacje wśród prawników. Np. prawo rodzinne i np. gospodarcze.
Pytanie;
Czy była pani mobingowana? jeśli tak to Przez kogo była pani mobingowana i czy złozyła pani stosowne zawiadomienie . To ważna informacja bo jeśli zwolniła się pani sama z stanowiska GOPS na skutek mobbingu a pani " przełożoną " była obecna wójt to byłaby ważna informacja dla wyborców.
Nie chcę używać słowa “mobbing”, bo nie skierowałam sprawy do wyższych instancji. Bynajmniej współpraca nie była “ usłana różami” więc po przeanalizowaniu sprawy podjełam decyzje o odejściu z GOPS. Jestem dojrzałą kobietą , szanuje ludzi i lubię jak ludzie szanują to co robię, chyba nie jest to zła cecha ? Co do sposobu zwolnienia, to odeszłam z UG na mocy porozumienia stron. Jeżeli moje słowa są mało wiarygodne przedstawię w najbliższym czasie skan mojego Świadectwo Pracy potwierdzające podane informacje.Dodatkowo z dniem rozpoczęcia pracy w GOPS ( 2003 r.- 2010 r. ) nie otrzymałam żadnej nagany z wpisem do akt.
Dziękuję za pytania
Pozdrawiam serdecznie Anita Galant


Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
GośćPostWysłany: Śro 20:47, 29 Paź 2014    Temat postu:

To z jakimi kwiatami chodziła Pani do Zosi?
Powrót do góry
Anita Galant
Dołączył: 02 Wrz 2011
Posty: 4
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 21:52, 29 Paź 2014    Temat postu:

Nie pamiętam abym chodziła prywatnie z kwiatami do Pani Wójt, służbowo z okazji urodzin i imienin. Pozdrawiam AG

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ZIELIŃSKI Zygmunt
Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 89
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Śro 21:58, 29 Paź 2014    Temat postu:

Szanowna pani Żaneto .

Tak sobie czytam na forum . Również to co Pani napisała .
A przecież Pani "zwolennik" Józek G. napisał coś o mobbingu .
I epizod z Pani życiorysu się zagmatwał .
Ja to postrzegam jako Pani "słowo" przeciwko "słowu" niewypowiedzianemu wójt Zofii . Czy takich sytuacji nie mamy każdego dnia wiele na wielu stanowiskach pracy ?
Albo Pani nie doprowadziła do właściwego rozwiązania , albo tzw. Pani zwolennicy konfabulują już od dłuższego czasu . W wiadomym celu .
A co z tym ma zrobić tzw. szary lud ?
Ja wiem jedno . Pani "zwolennik" Józek G. w ogólnym zarysie przedstawił tematy naszego spotkania . Ale zinterpretował to w sposób znieważający mnie . Ja nie wiem dlaczego . Ale jestem przekonany , że Pani jako jedyna uczestniczka tego spotkania wie .
No i tak doszedłem do punktu w którym mam "rozważyć" Pani słowo do słowa wójt Zofii oskarżanej na tym forum o różne rzeczy .


No i co by Pani powiedziała na moim miejscu ?
No może źle sformułowałem pytanie .
Może tak . Co ludzie sobie pomyślą ?

Pozdrawiam Panią i życzę wiele przyjemności w kandydowaniu .

Zieliński ZygmuntPs. Jeżeli tekst ten zostanie usunięty bądź w inny sposób zmieniony , umieszczę go na mojej "marnej" stronie .
.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ZIELIŃSKI Zygmunt
Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 89
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Śro 22:12, 29 Paź 2014    Temat postu:

O co chodzi z tymi kwiatami ?
Służbowo ?
Tylko imienin i urodzin ?


No tak , to już mógłby być mobbing .

JA

.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Teresa
Dołączył: 29 Paź 2014
Posty: 3
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 22:51, 29 Paź 2014    Temat postu:

Witam Państwa
Do pana Zygmunta

Już nie mogę tego czytać bez obrzydzenia. Panie Zieliński, piszesz, że pani Galant została zwolniona. Udowadnia Ci, że nie. A Pan swoje pierdoły.
Jeśli ktoś na czyjś temat kłamie, to powinien najpierw przeprosić. Jeżeli tego nie czyni, to nie ma zdolności honorowych i nie powinien zabierać głosu. Na temat mobbingu proponuję się trochę doszkolić. A znając wójtową, to zachowania mobbingowe są daniem codziennym, a nie świątecznym. Fakt, że mobbing z punktu widzenia pracownika jest trudny do udowodnienia. Te teksty o kwiatkach, przecież to żałosne. Te Pana wypowiedzi są na poziomie śp. Lepera, że prostytutki nie można zgwałcić.
Czy chodzi tylko o zwykłe obrzucanie błotem każdego, kto nie podziela pana poglądów ?
Brrr. Aha i nie jestem Józkiem G. ani innym Jasiem ani tym co pan sobie wymyśli. Skończ Waść, wstydu oszczędź sobie jeszcze większego.


Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ZIELIŃSKI Zygmunt
Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 89
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Czw 4:59, 30 Paź 2014    Temat postu:

Uprzejmie dziękuję za odpowiedź .

JA
.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
król
Dołączył: 19 Lut 2011
Posty: 26
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 12:47, 30 Paź 2014    Temat postu:

Witam wszystkich zainteresowanych obroną swojej godności .

Rachunek za mobbing


Z inicjatywy wójta skazanego za mobbing przed domem jego sekretarki stanął znak zakazujący parkowania, a policja egzekwowała przepisy wyłącznie w stosunku do powódki i jej męża – informuje sędzia Joanna Ciesielska – Borowiec, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Poznaniu.

Ponad 40 tys. zł odszkodowania wraz z ustawowymi odsetkami od 2009 r. musi wypłacić urząd gminy.

Sąd Okręgowy w Poznaniu podtrzymał decyzję Sądu Rejonowego w Pile uznając Brunona Wolskiego, wójta gminy Kaczory winnym zarzutu stosowania mobbingu wobec sekretarki.

- Wójt sprzeciwiał się utrzymywaniu przez powódkę kontaktów towarzysko – rodzinnych z pewną grupą osób, które uważał za oponentów politycznych – mówi Joanna Ciesielska – Borowiec. – To było zarzewiem całego konfliktu, który trwał od 2005 r. – dodaje.

Wójt naruszył art. 94 3. Kodeksu pracy. Jak wyjaśnia Ciesielska – Borowiec, niewłaściwie odnosił się do podwładnej, wykorzystując przy tym przewagę zawodową.

Powódka musiała czekać na swojego szefa by wejść do urzędu, gdyż sama nie miała klucza do pomieszczenia, w którym miała przebywać. Z inicjatywy wójta przed jej domem stanął znak zakazujący parkowania. Pod adresem kobiety padały obelgi.

- Ta kobieta miała depresję. Była tak zestresowana, że biegli stwierdzili 30 proc. uszczerbek na zdrowiu – tłumaczy sędzia. Dodaje, że zgodnie z przepisami, o mobbing pozywa się zakład pracy. Odszkodowanie musi wypłacić więc urząd gminy jako pracodawca.

/kic/
Okazuje się ,że można udowodnić, jeżeli się tylko chce!!!!!!!

Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez król dnia Czw 12:50, 30 Paź 2014, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Kreska
Dołączył: 11 Wrz 2014
Posty: 14
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 14:17, 30 Paź 2014    Temat postu:

Pan pozwoli, że się wtrącę. Bo czytam i oczom nie wierzę.

Pani Wójt - zakładając oczywiście, że dopuściła się mobbingu (bo dowodu nie ma) to jej inteligencja i spryt nie pozwoliłby na taką głupotę jak stawianie znaku zakazu parkowania, wjazdu i jakiego dusza jeszcze zapragnie przed domem znienawidzonego pracownika.
Oczywiscie, znak to metafora, bo jednocześnie wspomniany wójt owej gminy mógł wykopać rów przed drzwiami do domu poszkodowanej.


Proszę zauważyć, że w naszej gminie nie brak osób, które obserwują bacznie poczynania lokalnej władzy i takie rzeczy również wyłapali by w sekundę.

Pracownicą Pani Wójt nigdy nie byłam,ale z co poniektórych nagrań udostepnionych przez Pana Jarka Szałajdę wynikało, że Pani Wójt nie pokazała się strony zbyt zachowawczej i serdecznej w tych przypadkach w stosunku do osoby mieszkańca/petenta/zainteresowanego, zatem zastanawiam się tylko nad jednym, dlaczego miałaby być inna dla podwładnych?
Zwłaszcza takich, którzy nie chcą się jej podporządkować. Bo proszę wybaczyć, ale odnoszę wrażenie, że jest to kobieta, która lubi narzucać swoje zdanie. Takie ma prawo, jest szefem, jeżeli podwładni się na to zgadzają - OK. z drugiej strony urząd gminy to nie produkcja maślanki, pracownicy swoją pracą "slużą" mieszkańcom - i to ich dobro powinno sie liczyć, a nie czyjeś aspiracje i potrzeba rządzenia.

Tylko, że nie każdy ma tyle zapału, żeby walczyć o swoje i włóczyć się po sądach. Wiem wiem, sam sobie winien, ale z pkt widzenia zwykłego człowieka czasem lepiej odpuścić. Zwłaszcza, jeżeli taka sytuacja mogłaby zaszkodzić bliskim, itp itp.

Prosze wybaczyć mi tak długi wywód, ale włos mi się jeży na głowie kiedy ktoś tak łatwo oskarża o "tchórzostwo" lub choć mam nadzieje, że tego Pan nie sugerował - kłamstwo.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
xqwzps
Gość


PostWysłany: Pią 22:55, 31 Paź 2014    Temat postu: /znajomość

Serdecznie witam kandydatkę na stanowisko wójta gminy Smętowo .Cieszę się ,że jest więcej kandydatów .Napisała pani "Jeśli nieobecność będzie nieusprawiedliwiona trzykrotnie to o takim radnym dowiecie się na stronach UG i nie będzie piastował żadnej funkcji w RG. Zakładam, że przy Państwa pomocy oraz mojemu przyjaznemu nastawieniu do radnych z konkurencyjnych komitetów, to się do tego przychylą. Niedopuszczalna jest sytuacja, kiedy radni z danego okręgu nie są łaskawi się nawet pojawiać na zebraniach wiejskich. "
Moje pytanie jest następujące :
Czy zna pani Ustawę o Samorządzie Gminnym? Czy do zadań wójta należy obsadzanie stanowisk w komisjach rady gminy?
Powrót do góry
jaras
Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 42
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 2/3

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 15:41, 03 Lis 2014    Temat postu:

Uważam, że Pani Galant nie zna podstawowych praw przysługujących wójtowi gminy i opowiada różne niestworzone rzeczy "co zrobi żeby było tak i tak". Kłania się nieznajomość prawa , a jednocześnie brak doświadczenia tej kandydatki . Gmina to podmiot bardziej skomplikowany do prowadzenia niż GOPS gdzie była kierownikiem . Z całym szacunkiem dla kandydatki- niestety ta pani nie nadaje się do kierowania gminą i takie jest moje zdanie . Być społecznikiem , a twardo stąpać po ziemi i kierować gminą( czasem wbrew opozycji ) to dwie różne sprawy . Obecna wójt jest dużo lepsza od kandydatki Galant. A teraz poproszę o odpowiedzi .

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyśmiewca
Gość


PostWysłany: Pon 16:11, 03 Lis 2014    Temat postu:

Pani Galant jest gorsza od Pani wójt??? Panie, co Pan bierzesz? Podziel się Razz
Nie napisała w swoim programie niczego, co mógłbyś tak komentować.. W mur

fantazje to okazał pan Szałajda w swoim programie i pani wójt w swoich zasługach, które wydrukowała w formie książeczek i kazała porozwozić po świetlicach wiejskich!!

To jest postawa godna wójta?
[/quote]
Powrót do góry
obywatel 3
Gość


PostWysłany: Pon 20:01, 03 Lis 2014    Temat postu:

Dlaczego usunięto mój komentarz ?
Powrót do góry
Jaś Smętowiak
AdministratorDołączył: 24 Lis 2010
Posty: 817
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 23 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: od zawsze ze Smętowa
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 20:23, 03 Lis 2014    Temat postu:

obywatel 3 napisał:
Dlaczego usunięto mój komentarz ?


Bo był zasadniczo niezgodny z regulaminem !!!

Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
GośćPostWysłany: Pon 20:30, 03 Lis 2014    Temat postu:

No tak bo panie ............................. panu nie odpowiadał , wszystkie komentarze muszą być przeciwko wójtowej zapomniałem że tu sami przeciwnicy są popierani..
Powrót do góry
Jaś Smętowiak
AdministratorDołączył: 24 Lis 2010
Posty: 817
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 23 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: od zawsze ze Smętowa
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 20:39, 03 Lis 2014    Temat postu:

Anonymous napisał:
No tak bo panie ................................ panu nie odpowiadał , wszystkie komentarze muszą być przeciwko wójtowej zapomniałem że tu sami przeciwnicy są popierani..


Nie wiem, jak ................................., ale ja dopuszczam wszystkie zdania na temat każdego kandydata. Co widać np. w wątku tego kandydata.

Warunek:
Regulamin + minimum kultury własnej. Tylko tyle.

Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Jaś Smętowiak dnia Pon 20:41, 03 Lis 2014, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
król
Dołączył: 19 Lut 2011
Posty: 26
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 21:49, 05 Lis 2014    Temat postu:

Witam wszystkich

Książeczki o jakich książeczkach piszecie?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
GośćPostWysłany: Pią 16:28, 07 Lis 2014    Temat postu:

A o takich, o których rzeczowo napisał Ogarnięty:"PostWysłany: Pią 16:32, 07 Lis 2014 Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Wczoraj wpadł mi w ręce prospekt "informacyjny" a właściwie PROPAGANDOWY dotyczący inwestycji 2010-2014 ---- wydawca wiadomo : Urząd Gminy Smętowo...
Jak bezwstydnym trzeba być aby z publicznej kasy na tydzień przed wyborami wydać taką "książeczkę" propagandową przedstawiającą naszą gminę jako wielki plac budowy miodem i mlekiem płynący po którym przechadza się naczelna organizatorka i inicjatorka wraz z przybocznymi..? pytanie retoryczne.

Najlepszą recenzją tego "czegoś" niech będzie strona poświęcona sprywatyzowaniu ośrodka zdrowia - kilka kłamliwych zdań że w wyniku niewłaściwego kierowania, kontraktowania i rozliczania usług z NFZ ośrodek popadał w ruinę ale gmina nas wybawiła i sprywatyzowała ośrodek a pod tymi zdaniami co...? ZDJĘCIE PRZEDSTAWIAJĄCE PRZECIĘCIE WSTĘGI PRZEZ PANIĄ WÓJT I... PANA LESZKA WALIŃSKIEGO!!!
Przeoczenie pani "redaktor naczelnej gminy" czy któregoś z przybocznych...?:Q

Obawiam się że Pan Waliński nie jest zadowolony z faktu że choć przez jedną osobę może być kojarzony z Panią Zofią przez to zdjęcie;)

Osobiście uważam że uczciwszym byłoby wydawanie takiego informatora co kwartał lub nawet raz do roku - proponuję zrobić go na zwykłym papierze, bez zdjęć w super jakości --- koszt będzie pewnie nie większy niż tej co czteroletniej propagandówki...
Biedną gminę Osiek na taką uczciwość i koszt stać...

No ale to już nowa Pani wójt rozważyVery Happy

pozdrawiam czytających, a szczególnie tych robiących to ze zrozumieniem.
"
Powrót do góry
Martusia
Gość


PostWysłany: Pią 18:02, 07 Lis 2014    Temat postu: Nie rozumiem

Anita Galant napisał:
Witam Martusiu…..zgodnie z Twoja prośbą odpowiadam na Forum
Pytanie;
„Czy problemy będą rozwiązywane tylko raz w tygodniu? A co z problemami osób pracujących tylko po południu i na zmiany nocne?”
Jeśli obdarzycie mnie Państwo zaufaniem, to oczywiste jest, że mieszkańcy będą przyjmowani również w godz. funkcjonowania UG. Popołudniowy dyżur ma służyć mieszkańcom wracającym z pracy po godz. 15.30.
Pytanie:
„Napisała pani w programie "wprowadzę stałe, otwarte spotkania radnych z mieszkańcami gminy;" W jaki sposób zmusi pani radnych do takich spotkań? . Czy zostanie wprowadzony jakiś specjalny dekret nakazujący radnym takie spotkania ?”
Oczywiście o żadnym dekrecie nie ma mowy, bo nie może. Zamierzam ściśle współpracować z RG i w porozumieniu z nią uzgodnić terminy spotkań radnych w swoich okręgach. Jeśli nieobecność będzie nieusprawiedliwiona trzykrotnie to o takim radnym dowiecie się na stronach UG i nie będzie piastował żadnej funkcji w RG. Zakładam, że przy Państwa pomocy oraz mojemu przyjaznemu nastawieniu do radnych z konkurencyjnych komitetów, to się do tego przychylą. Niedopuszczalna jest sytuacja, kiedy radni z danego okręgu nie są łaskawi się nawet pojawiać na zebraniach wiejskich.
Pytanie;
„Napisała pani w swoim programie "udostępnię bezpłatną pomoc prawną dla wszystkich mieszkańców gminy ……”
Tak i to podtrzymuję. Taki prawnik ma być na zasadzie lekarza rodzinnego, w prostych sprawach pomaga, np. napisanie pisma, wyjaśnienia konkretnych problemów. Natomiast w sprawach trudnych i długotrwałych zrobi to samo, co lekarz pierwszego kontaktu, wyśle do specjalisty prawnika. Spraw prawnych jest duża różnorodność i dlatego są specjalizacje wśród prawników. Np. prawo rodzinne i np. gospodarcze.
Pytanie;
Czy była pani mobingowana? jeśli tak to Przez kogo była pani mobingowana i czy złozyła pani stosowne zawiadomienie . To ważna informacja bo jeśli zwolniła się pani sama z stanowiska GOPS na skutek mobbingu a pani " przełożoną " była obecna wójt to byłaby ważna informacja dla wyborców.
Nie chcę używać słowa “mobbing”, bo nie skierowałam sprawy do wyższych instancji. Bynajmniej współpraca nie była “ usłana różami” więc po przeanalizowaniu sprawy podjełam decyzje o odejściu z GOPS. Jestem dojrzałą kobietą , szanuje ludzi i lubię jak ludzie szanują to co robię, chyba nie jest to zła cecha ? Co do sposobu zwolnienia, to odeszłam z UG na mocy porozumienia stron. Jeżeli moje słowa są mało wiarygodne przedstawię w najbliższym czasie skan mojego Świadectwo Pracy potwierdzające podane informacje.Dodatkowo z dniem rozpoczęcia pracy w GOPS ( 2003 r.- 2010 r. ) nie otrzymałam żadnej nagany z wpisem do akt.
Dziękuję za pytania
Pozdrawiam serdecznie Anita Galant


Witam ponownie pani Anito Galant. Dziękuję za odpowiedz na moje pytania .Chciałabym na panią zagłosować ale niestety nie rozwiała pani moich wątpliwości dotyczących sprawowania przez panią władzy. Kandyduje pani na wójta więc gdyby została pani wybrana na to stanowisko to zwyczajnie nie ma prawa pani usuwać żadnego radnego z żadnej funkcji . To nie pani będzie powoływać i nie pani będzie odwoływać. Moja wiedza jest znikoma ale to taki elementarz Smile To tak jakby nie umiała pani czytać a chciała iść na studia. Musi się jeszcze pani podszkolić i spróbować za 4 lata. A na razie proponuję się dobrze kamuflować -nic nie pisać , nie mówić tylko się uśmiechać . Może miejsce na "pudle" się znajdzie . Powodzenia!!!
Powrót do góry
Czytający ze zrozumieniem
Gość


PostWysłany: Pią 22:38, 07 Lis 2014    Temat postu:

"Oczywiście o żadnym dekrecie nie ma mowy, bo nie może. Zamierzam ściśle współpracować z RG i w porozumieniu z nią uzgodnić terminy spotkań radnych w swoich okręgach. Jeśli nieobecność będzie nieusprawiedliwiona trzykrotnie to o takim radnym dowiecie się na stronach UG i nie będzie piastował żadnej funkcji w RG. Zakładam, że przy Państwa pomocy oraz mojemu przyjaznemu nastawieniu do radnych z konkurencyjnych komitetów, to się do tego przychylą. Niedopuszczalna jest sytuacja, kiedy radni z danego okręgu nie są łaskawi się nawet pojawiać na zebraniach wiejskich. "

Tekst kandydatki

Wystarczy przeczytać ze zrozumieniem odpowiedź Pani Anity, nikt nie chce łamać prawa, tylko mówi o rzeczach prostych i zwykłych. Jeśli ma się przewagę w RG, to można również obsadzać funkcje w RG wg. większości. Tak się dzieje w parlamencie i Radach Gmin. Rozdział władzy wykonawczej – wójt i uchwałodawczej – Rada Gminy jest oczywisty. Trzeba dużo strachu o stołki i złej woli, aby pisać inaczej.
I nie chodzi o chyba mieszkańcom o znajomość prawa, ale o to, aby mieszkańcy gminy znali swoich radnych nie tylko z plakatów przed wyborami.
Dlaczego nie chcą właściciele sklepów zamieszczać plakatów wójtowej i jej kandydatów ? Bo nie chcą się wstydzić przed swoimi kandydatami i kupującymi, bo to zwykły obciach.
Powrót do góry
Martusia
Gość


PostWysłany: Nie 14:11, 09 Lis 2014    Temat postu: przepraszam

Przepraszam wszystkich .Już teraz przeczytałam pomiędzy wierszami . Ledwo dostrzegałam ale jest napisane- " Anita-młodsza wersja Zosi". To wyjaśnia w zasadzie wszystko - już przed wyborami wielka ochota przestawiania radnych Smile. Nie zrobię tego samego błędu co 8 lat temu . Pozdrawiam rzeczników prasowych pani Anity.
Powrót do góry
Zdegustowana
Gość


PostWysłany: Pon 15:01, 10 Lis 2014    Temat postu:

Żal mi Ciebie "Martusiu". Chociaż nie wiem czy powinnam się do Ciebie tak zwracać, bo raz piszesz jako face a raz jako kobieta. Smile
Jak najmniej błędów Ci życzę! Very Happy
Powrót do góry
abcd
Gość


PostWysłany: Pon 17:55, 10 Lis 2014    Temat postu: Re: List otwarty

Martusia napisał:


Napisała pani w swoim programie ,że wprowadzi pani co tygodniowe dyżury Wójta służące rozwiązywaniu problemów mieszkańców odbywające się w godzinach popołudniowych.
Czy problemy będą rozwiązywane tylko raz w tygodniu? A co z problemami osób pracujących tylko po południu i na zmiany nocne?


to sobie przyjdziesz rano do urzędu...proste...
czasami jak się czyta takie pytania, i jak to są problemu to aż żal...
Powrót do góry
efgh
Gość


PostWysłany: Wto 10:00, 11 Lis 2014    Temat postu:

Mój dziadek mawiał " Nie ma głupich pytań są tyko głupie odpowiedzi" To nie Martusia startuje na wójta a Anita. Jakie są odpowiedzi Anity?
Powrót do góry
Słoń
Gość


PostWysłany: Śro 10:17, 12 Lis 2014    Temat postu:

Odpowiedź Pani Anity, była prosta i na temat. Masz sprawę przychodzisz..nie możesz w godzinach urzedowania...masz szansę zrobić to podczas specjalnego dyżuru po godzianch pracy. Tak Ci to przeszkadza Martusiu? - Tak? To nie przychodź i masz po problemie.
Smile

Nie każdy kot jest czarny..nie każda maksyma sprawdza się w 100% przypadków. Zastanawiam się raczej, po co komu takie mącenie na tym forum i doszukiwanie się głupot..byle gadać. lepiej już sobie książke poczytać..na pewno będzię to mniej toksyczne i głupawe zajęcie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.SMETOWO.FORA.PL Strona Główna -> Wybory samorządowe Naszej Gminy 2014 - wyniki oficjalne na wójta i radnych do RG / Wybory na wójta I TURA / Galant Anita KWW Anity Galant Obw. 1-412;2-148;3-128;4-127;5-93;6-142 RAZEM 1051 gł. 46,3 %
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Theme ACID v. 2.0.20 par HEDONISM
Regulamin